kelebeksim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kelebeksim

harika bir forum .

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hary PoTher

2 posters
YazarMesaj
Crazy_Sewdam

Crazy_Sewdam

Hary PoTher Empty
MesajKonu: Hary PoTher   Hary PoTher I_icon_minitimeSalı Tem. 01, 2008 8:40 pm

Hary PoTher Harryp12Hary PoTher Harryp11Hary PoTher Harryp10

.K ROWLİNGLE ROPÖRTAJ

J.K. Rowling şunları yapmayacağını özellikle belirtiyor:
1. Ofisine yollanan Harry Potter kitaplarını imzalamak.
2. Belirli konular hakkında kişisel soruları yanıtlamak.
3. İmzalı fotoğraf yollamak.

Aşağıdaki bilgilerin ilginizi çekeceğini umarız:

1. Harry Potter fikri nerede aklınıza geldi?
1990 yılında Manchester’dan Londra’ya giden bir trende otururken birden aklıma geldi. Harry’i çok net bir şekilde gördüm, bir büyücü olduğunu biliyordum ve büyücülük okulunun nasıl bir yer olabileceğini düşünmeye başladım. Tren geç kaldı ve trenden inerken karakterlerin çoğu zaten kafamda oluşmuştu.

2. Kitapları yazmanız ne kadar sürdü?
Felsefe Taşı 5 yılımı aldı ama bu sürenin 4 yılı içinde hem çalışıyor hem de diğer kitapların konusunu da düşünüyordum. Sırlar Odası 2 yılımı aldı ama bu sırada yine öğretmenlik yapıyordum. Azkaban Tutsağı 1 yılımı aldı. Ateş Kadehi ise şu ana kadar en hızlı yazdığım kitap oldu.

3. Favori karakteriniz kimdi?
Snape ve Dudley gibi kötü karakterler dahil bütün karakterleri seviyorum çünkü onları yazmak çok eğlenceli oluyor. Ama en çok tanışmak istediklerim Harry, Hagrid ve Profesör Lupin (Hermione’yi zaten tanıyorum, benim çocukluğuma çok benziyor. Ron’u da tanıyorum çünkü onu da en eski arkadaşımdan esinlendim).

4. Daha fazla Harry Potter kitabı olacak mı?
7 tane Harry Potter kitabı olacak, Harry’nin Hogwarts’taki her yılı için bir tane. Son kitapta Harry yetişkin olacak (büyücülerde bu yaş 17) ve sonunda okul dışında büyü kullanmaya izni olacak.

5. Fikirleri nereden buluyorsunuz?
Keşke fikirleri nereden bulduğumu bilseydim, gider orada yaşardım. Fikirlerin nereden geldiği benim için bir gizem ama bilmemekten memnunum çünkü bu işin eğlencesini bozardı.

6. İsimleri nereden buluyosunuz?
Sıra dışı isimler buluyorum. Haritalardan (Snape ve Dursley), azizlerden (Hedwig) ve savaş kahramanlarından (Lockhart) alıyorum. Kitapta anlamı olan bazı isimler de var örneğin Dumbledore eski İngilizce’de yaban arısı demek. Kendi yarattığım isimler de var, örneğin Malfoy, Flitwick ve Quidditch benim yarattığım isimler.

7. Genç yazarlara vereceğeniz tavsiyeler nelerdir?
Yazarken hep bildiğiniz şeylerle başlayın, örneğin duygularınızla veya çok iyi bildiğiniz konularla. En önemli nokta ise okuyabildiğiniz kadar okumak. Okumak sayesinde, iyi yazıları tanımayı, en sevdiğiniz şeyleri analiz ederek kendi yazınızı geliştirmenin yollarını bulabilirsiniz.
AsenaGirl

AsenaGirl

Hary PoTher Empty
MesajKonu: Geri: Hary PoTher   Hary PoTher I_icon_minitimePerş. Tem. 03, 2008 5:04 pm

En çok sevdiğim filmlerden birisi. Teşekkürler
http://www.asenagirl.blogcu.com
Crazy_Sewdam

Crazy_Sewdam

Hary PoTher Empty
MesajKonu: Ewd   Hary PoTher I_icon_minitimeCuma Tem. 04, 2008 12:27 pm

Benimde Çok sevdiğim bi fiLm BayıLıorum Hatta Smile

Hary PoTher
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Pother ve Melez Prens