kelebeksim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kelebeksim

harika bir forum .

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM

2 posters
YazarMesaj
Shekermelek

Shekermelek

YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM Empty
MesajKonu: YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM   YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM I_icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 8:40 pm

Bir aralık konu İstiklâl Savaşı'na geldi. Dikkat ettim, Binbaşılar dahil her komutanın hangi birliğe komuta ettiğini, nerede bulunduğunu, -bir gün önce olmuş gibi- hatırlıyordu. O savaş ki araç, gereç, personel kıtlığı bugün güç tasavvur edilirdi. Tümenlere binbaşılar, Kolordulara yarbaylar komuta ediyordu! Fakat, bu kadro canını dişine takmış bir ekipti. Var olmak ya da olmamak bu savaşın sonucuna bağlıydı. 30 Ağustos bu ruh haletinin eseriydi. Böyle bir dramı, hem yazarı, hem baş aktörünün ağzından dinlemek müstesna bir mutluluktu. O anılar Ata'yı coşturdukça coşturuyordu. Anlatmalarında abartma yoktu. Ama bu anlatış öylesine canlı, öylesine plastikti ki, hepimiz heyecandan heyecana sürükleniyorduk. Anlatışlarını şöyle bağladı:
- İşte büyük zafer böyle ortak bir eserdir. Şerefler de ortaktır.

Bu alçakgönüllülük şaheseriyle konunun kapanacağını tahmin ediyorduk. Bu arada ****** bir duraklama yaptı. Sonra içine dönük, adeta kendisiyle konuşur gibi ilave etti:
- Ama yenilseydik sorumluluk ortak olmayacak yalnız bana ait olacaktı.
*||T@n$u&£c£||*
Admin
*||T@n$u&£c£||*

YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM Empty
MesajKonu: işte   YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM I_icon_minitimePaz Tem. 20, 2008 2:35 pm

işte bu çok doğru ; ortada başarı varsa bir çok sahibi vardır ama başarısızlık kimsesizdir.
http://kelebeksim.blogcu.com

YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM
1 sayfadaki 1 sayfası